Düzce Belediyesi ile İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında, bu yılın ilk döneminde gerçekleştirilen "Tarım LisesiÖğrencilerinin İhtiyaçlarının Karşılanmasında Destek Protokolü" yenilendi.

''4006 TÜBİTAK BBİLİM FUARLARI DESTEKLEME'' KAPSAMINDA ''YEŞİLTEPE ORTAOKULU''NDA BİLİ FUARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ ''4006 TÜBİTAK BBİLİM FUARLARI DESTEKLEME'' KAPSAMINDA ''YEŞİLTEPE ORTAOKULU''NDA BİLİ FUARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

thumbnail_tarım lisesi destek protokol (9) Düzce Belediyesi, Tarım Akademisi’nin işlevselliğini artırmaya ve bu bölgenin öğrencilerin eğitim merkezi haline getirilmesine yönelik önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bu doğrultuda tarım alanı öğrencilerine yönelik desteklerini sürdürme kararı alan Düzce Belediyesi, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Düzce BELKA A.Ş. yetkilileri ile okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılımlarıyla destek protokolü imza töreni düzenlendi.

thumbnail_tarım lisesi destek protokol (5) BAŞKAN ÖZLÜ; “TARIM BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE DESTEĞE DEVAM EDİYORUZ” İbn-i Sina MTA Lisesinde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, amaçlarının teknoloji ile tarımı birleştirip ürün verimliliğini artırmak olduğunu söyleyerek, "Türkiye’nin kalkınması, büyümesi için 5 sektörden en önemlisi tarımdır. Gıda ve tarımdır. Düzce Belediyesi olarak tarım bölümü öğrencilerimize destek veriyoruz. Geçen sene vermiştik bu sene tekrar devam edeceğiz. Bizim fidanlık üretim merkezimiz var, öğrencilerimiz isterlerse orada daha fazla pratik yapma imkanına sahip olacak” dedi.

thumbnail_tarım lisesi destek protokol (4) VALİ ASLAN’DAN DÜZCE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR İmza töreni öncesinde kısa bir değerlendirme de bulunan Düzce Valisi Selçuk Aslan, “Düzce’de bir tarım meslek lisesinin ve tarım bölümünün bulunmasından dolayı büyük mutluluk duydum. Burada eğitim gören öğrencilerimizin belediyemiz tarafından desteklenmesi de ayrı bir güzellik. Düzce Belediyemize teşekkür etmek istiyorum. Buradan yetişecek öğrencilerimiz memleket için faydalı olacak” şeklinde konuştu. Protokolün ardından Vali Aslan, Başkan Özlü ve beraberindeki heyet süs bitkileri ve üretim serasını gezerek, öğrencilerin gerçekleştirdikleri çalışmaları inceledi.

thumbnail_tarım lisesi destek protokol (3)

Editör: Haber Merkezi