Panelist olarak Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Etem Gürel,  Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Biçen ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Ağbulut'un yer aldığı etkinlikte katılımcılarla, geleneksel enerji kaynaklarından, yenilenebilir enerji kaynaklarına kadar geniş bir yelpazede bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

d75592d4-002f-4b6b-9cd6-55cb36fc2505

DÜZCELİ GENÇLER GASTRONOMİ FESTİVALİ VE YEMEK YARIŞMASINDA BÖLGE 3.SÜ OLDULAR DÜZCELİ GENÇLER GASTRONOMİ FESTİVALİ VE YEMEK YARIŞMASINDA BÖLGE 3.SÜ OLDULAR

Geleneksel enerji kaynaklarına yönelik sunumuyla panelin ilk oturumunu gerçekleştiren Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Ağbulut, dünyada ve ülkemizde enerji üretimi için hala çok büyük ölçekte fosil kökenli yakıtlara bağlı olduğumuza değindi. Bu kaynakların çevresel etkilerinden de söz eden Ağbulut, fosil kökenli kaynaklar da dahil olmak üzere tüm enerji kaynaklarının akılcı kullanımının araştırılmasına yönelik çalışmaların önemine vurgu yaptı. Panelin ikinci oturumunda Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Etem Gürel, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi açısından dünya ve ülkemiz ölçeğinde değerlendirmelerde bulundu. Bu enerji kaynaklarının güncel durumu ve gelecek hedeflerine yönelik analizin de yapıldığı konuşma, yenilenebilir enerji sistemlerinin ekonomik analizi ile sona erdi. Panelin son oturumunda ise Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Biçen, enerji sistemlerinin şebeke entegrasyonu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

cdb6034c-4c8b-47e7-987f-fefae81d33b3

Editör: Haber Merkezi