DÜZCE'DE İTTİFAK MI ? DÜZCE'DE İTTİFAK MI ?

İsrail'in Gazze'de yaptığı soykırıma sessiz kalmayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan Türkiye Büyük Millet Meclis'e Mehmetçiğin Gazze'de 1 yıl süre ile görevlendirilmesi için önerge verdi. Erbakan TBMM'ye verdiği önerge şöyle; "Yıllarca abluka altında yaşamaya mahkum edilen Gazze'deki Filistin halkının silahlı çatışmalar nedeniyle maruz kaldığı yoksunlukların hafifletilmesi amacıyla Türkiye'den ve dünyadan sağlanan insani yardımların Türk Kızılayı, Filistin Kızılayı ve Uluslararası Kılhaç Komitesi işbirliği ile doğrudan mağdur ve muhtaç insanlara ulaştırılması için gerekli olan, karada güvenli bölge, denizde güvenlik kolidoru oluşturmak üzere, Anayasa'ın 92'ci maddesi uyarınca, hudut, şümul ve miktarı Cumhurbaşkanınca belirlenecek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının 1 yıl süreyle Gazze'de görevlendirilmesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz" ifadelerini kullandı. 


Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Fatih Erbakan,2012 yılında 30 bin liralık başvuru ücretini peşin olarak ödeyerek askerliğini bedelli olarak yapmıştı.


33 yaşındaki Fatih Erbakan, Başkent Üniversitesi'nde elektrik-elektronik mühendisliği lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede işletme dalında 'yönetim ve organizasyon' konusunda yüksek lisans yaptı. Eğitimi nedeniyle askerlik görevini yerine getirmeyen, ikiz kız çocuğu babası Erbakan, bedelli askerlik hakkından yararlanarak siyasi yaşamında önünü açacak büyük bir engeli de sonlandırmış oldu.

WhatsApp-Image-2023-11-01-at-16.54.26-721x1024