Ankette Mevcut İlçe Başkanı Bayram Parlağın sorulması da dikkat çekti, son yapılan Kamuoyu çalışmalarında Ahmet Türkmen adı öne çıkmıştı.


Osman Altınışık, Ankara dan Bakan Özhaseki referansı ile çalışma yürüttüğü konuşuluyor, Teşkilat ve Kaynaşlı halkının dışardan, Ankara dan dayatma aday konusunda tepki verebileceği de idda edildi. 
Hüseyin Aydın ismi de iddialı, Öğretim görevlisi olan Hüseyin Aydın referans noktasında tüm imkanlarını il başkanlığı seviyesinde yürütüyor, sık sık ilçe başkanı ile il binasına gidip görüşmeler yaptığı  söyleniyor.


Erol Bayraktar, bilinirlikte diğer adaylardan daha iyi, Teşkilat ve kamuoyunda karnesi olan bir aday adayı, bugüne kadar da Teşkilat la hiç bir teması olmamasının, partiden uzak kalmasından dolayı da tepki olduğu belirtiliyor,  Düzce Milletvekili Ayşe Keşir'in  kendisini desteklediğini söylediği kulislerde konuşuluyor. Bilindiği gibi bir önceki dönem Erol Bayraklar Ak Parti Belediye başkanı olarak seçimleri kaybetmişti.Seçim sonrası Kaynaşlı halkı tepkilerini pankart ve afişler le dile getirmişti.


Bayram Parlak, bu süreçte ilmi siyaset yapmayı iyi başardığı, tüm aday adayları ile eşit mesafede olmaya çalıştığı, bu süreçte de kendisi de potansiyel aday adayı olarak masaya geldiği, fakat hem eğitim hem ekonomi noktasında ve diğer partilerin adaylarının karşsında çok başarılı olamayacağı kulis lerde konuşuluyor.

Ahmet Türkmen :Bir önceki seçim de de Aday adayıydı, kaynaşlı ilçe teşkilatında Teşkilat başkanı olarak görev yapan bir iş adamı, Teşkilat çı olması, Kaynaşlı da yaşıyor ve iş insanı olması kucaklayıcı bir isim olarak öne çıkıyor


Kaynaşlı'da hareketli aday tespiti çalışmalarında bürokrasininde müdahil olduğu bu dahil olmanın ne sonuçları olacağı da merak ediliyor.

#ilangovtr Basın No 1115