DÜZCE ŞEHİR TİYATROLARI YENİDEN “PERDE” DEDİ DÜZCE ŞEHİR TİYATROLARI YENİDEN “PERDE” DEDİ

AK Parti'de, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne hazırlık çalışmalarına hız verildi. Bu kapsamda da adayları belirlemek üzere, Aday Tespit Komisyonu oluşturuldu. Bu komisyonda değerlendirecek olan  adaylar, titizle belirlenecek. Komisyon, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan  Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında çalışmalarını sürdürecek.

İlgili şehrin milletvekillerinin görüşleri alınacak

Aday belirleme çalışmalarında temayül yoklaması, anketler ve geçmiş seçim sonuçlarını bir arada değerlendirecek komisyon, ayrıca partinin Teşkilat Başkanlığı ve ilgili şehrin milletvekillerinin görüşlerini de dikkate alacak. Komisyon, partinin tüm belediye başkan adaylarının belirlenerek ilan edilmesi sürecine kadar çalışmalarına devam edecek.

Aralık ayının ortasında adaylar açıklanmaya başlayacak

AK Parti, adaylarını aralık ayının ortasından ocak ayının sonuna kadar peyderpey açıklayacak. Bu arada parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, partinin bazı ilçe belediye başkanları dışında Büyükşehir ve illerde 3 dönem kuralına takılan belediye başkanı bulunmuyor. Belediye başkan aday adaylığı başvurularını 9-22 Kasım tarihleri arasında alan AK Parti, 26 Kasım'da da temayül yoklamasını yapmıştı.