AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir,İSrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin, "Böyle bir yangını, böyle bir felaketi, böyle bir soykırımı asla görmezden gelemeyiz. Türkiye ve AK Parti olarak ilk günden başta kadınlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere Gazze'deki kardeşlerimizin acısı acımız."ifadelerini kullandı.

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığınca Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla genel merkezde "Cumhuriyet Kadını Bu 100'den Daha Güçlü" adlı toplantı düzenlendi.

Keşir, burada yaptığı konuşmada, İsrail'in Filistin'e saldırılarına değinerek, Gazze'nin şu an can çekiştiğini ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu verilerine göre 50 bin gebe kadının Gazze'de sağlıksız şartlarda doğumu beklediğini anlattı.

UNICEF'in verilerine göre ise 2 bin 360 çocuğun hayatını kaybettiğini ifade eden Keşir, "Böyle bir yangını, böyle bir felaketi, böyle bir soykırımı asla görmezden gelemeyiz. Türkiye olarak, AK Parti olarak ilk günden itibaren başta kadınlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere Gazze'deki kardeşlerimizin acısı acımız. Onların acısı her daim yüreğimizde." ifadelerini kullandı.

Bölgedeki kadın ve çocuklara destek olunması için geçen hafta uluslararası 137 kadın kuruluşuna mektup gönderdiklerini anımsatan Keşir, uluslararası ilişkilerde kadınların barış çağrılarına etkisinin büyük olduğuna işaret etti.