Raflarda tarihi geçmiş ürün ve ekmeklerde gramaj düşüklüğü olup olmadığı noktasında inceleme gerçekleştiren ekipler, denetimlerin aralıksız şekilde sürdürüleceği mesajı verdi.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, halk sağlığının korunmasıdoğrultusunda vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına marketlere ve fırınlara yönelik gerçekleştirdiği denetimleri sıklaştırdı.

e2f2bcf7-bad7-4b8f-9dfd-d7beb0abbc43

Vatandaşların 153 Beyaz Masa üzerinden ilettikleri şikayetler üzerine şehir merkezinde faaliyet gösteren başta zincir marketler olmak üzere gıda ürünlerinin satışının yapıldığı marketlerde ve unlu mamul üretiminin yapıldığı işletmeler gerçekleştirilen denetimler kapsamında ekipler, tarihi geçmiş ürün olup olmadığını kontrol ederken tespit edilen ürünlerle ilgili tutanak tutulup İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirildi.

ANITPARK MEYDANI TARİHE TANIKLIK EDİYOR ANITPARK MEYDANI TARİHE TANIKLIK EDİYOR

Müdürlükten denetimlere dair yapılan açıklamada, vatandaşların, marketlerdeki tarihi geçmiş ürünler ile raf kasa fiyatlarına yönelik
şikayetlerini ve ekmek gramajlarında ve hijyen noktasında eksikliğe dair şikayetleri değerlendirilmiş olup, etiket - kasa fiyatı farkı tespit
edilen 5 adet işyeri hakkında Ticaret İl Müdürlüğüne ve gramaj eksikliği, son kullanma tarihi geçmiş ürünler ve hijyen şikayetleri
hakkında olumsuzluk tespit edilen 2 adet işyeri  ise İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirilerek gerekli yasal işlemlerin başlatılması sağlandı.

86126780-e4eb-4730-8a8b-ab6a686b9b6e

Zabıta Müdürlüğü olarak halk ve çevre sağlığının korunması çerçevesinde çalışma ve denetimlerinin sıkı şekilde sürdürüleceği belirtildi.

Editör: Haber Merkezi