DÜZCE'DE COĞRAFİ İŞARETLİ KESTANE BALI SAĞIMI BAŞLADI DÜZCE'DE COĞRAFİ İŞARETLİ KESTANE BALI SAĞIMI BAŞLADI

“Sn Fikret Albayrak daha önce Ekrem İmamoğlu ve dün İskigenel müdürü ile yaptığı görüşmeler umarım neticesine varır. İşin gerçeğini bilmemiz hususunda, ilçemiz İski havza dışında olmasına rağmen başkanlığım döneminde rahmetli Kadir Topbaş başkanımızla yaptığım görüşme sonrasında Akçakoca ilçemizede atık su arıtma tesisi yapılması hususunda fikir birliğine 2017 yılında varmıştık. Dönemin İski genel müdürü Fatih Turan bey, daha sonraki başkanımız Mevlüt Uysal bey ve İbb meclis üyemiz Cüneyt Yılmaz beylerinde sıkı takibi ile 2018 yılında ihalesini İski yapmak üzere yaptırmıştık. Daha sonra İstanbulda ve Akçakocada yerelde yönetici değişiklikleri sonucu süreç buraya kadar uzadı. Umarım o dönem yapımı için yer teslimini dahi yaptığımız atık su arıtma tesisimiz yapılır. Yalnızca Akçakocaya değil Düzcenin tüm ilçe ve beldelerini kapsayacak şekilde planlanan ve 2014-2015 yıllarından süre gelen süreç nihayete ermesi herkesi mutlu edecektir. Akçakocamıza yapılacak her yatırım nerden kimden gelirse gelsin çok değerli kıymetli ve teşekkürü hak eder. Yalnız diğer il, ilçe ve belediyelerimiz Cumhur ittifakı partilerinde olmasından sebeple İbb başkanı tarafından İskitarafından yapılmaz ise bu siyasi ayrımcılık yapıldığı düşüncesini oluşturacaktır.

Sn başkanımız Fikret Albayrak’a hayırlı olsun ziyaretimde İskinin Akçakocaya arıtma tesisi sürecini detayına kadar anlattım. İlçemize o dönem kazandırdığım tesisin yapımını sağlaması noktasında yaptığı kıymetli girişim dolayısı ile teşekkür ediyorum. Umarım sıkı takibi sonrası belediyemizin kasasından bedel çıkmadan bu tesis kazandırılacaktır. İstanbul’a dahi yapılması gereken arıtmaları yapmayan İbbyönetimi sizleri umarım hayal kırıklığına uğratmaz. Yalnızca Akçakoca değil tüm Düzce ölçeğinde yapım ve işletilmesi hususları bahsettiğim dönemlerde planlanan ve anlaşılan bu süreç nihayete erer” ifadelerini kullandı. 
 

Akçakoca'ya yapılması planlanan arıtma tesisi, sadece bu ilçenin değil, çevre ilçelerin de çevresel sürdürülebilirlik açısından önemli bir adım olabilir. Su kaynaklarının korunması ve temizlenmesi, bölge halkının sağlığı için hayati önem taşımaktadır. Dolayısıyla, bu tesisin diğer ilçelere de yayılması, geniş kapsamlı çevresel koruma çalışmalarına destek olabilir ve bölgenin su kalitesini artırarak gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmamıza katkı sağlayabilir.

Editör: Haber Merkezi