Sakarya Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emiroğlu’nun koordinatörlüğünde, Sakarya Üniversitesi Araştırma Dekanlığı ekibi,  Düzce Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi katkılarıyla hazırlanan, MSCA ve Vatandaşlar (MSCA&Citizens) hibe çağrısı altında başvurusu gerçekleştirilen Daha Güçlü Toplumlar için Bilim (The Science for Stronger Societies – Science4Future) adlı proje, 824 kuruluşun yer aldığı 132 proje başvurusu içerisinde hibe desteği alan 44 projeden biri oldu.

Türkiye’den hibe desteği almaya hak kazanan beş projeden biri olan Science4Future projesi, Sakarya Valiliği,  Düzce Üniversitesi  ve Kocaeli Üniversitesi’ni proje ortağı; Düzce Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü de iştirakçi ortak olarak bir araya getiriyor.

 Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin’in proje koordinatörü olduğu Science4Future projesi yönetim ekibi; Prof. Dr. Abdurrahim Aydın, Doç. Dr. İsmail Yaşayanlar,  Doç. Dr. Yaşar Selman Gültekin, Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Kuyumcu Vardar, Dr. Öğr. Üyesi Belgin Üstün Güllü, Dr. Öğr. Üyesi Sedef Ünsal Seydooğulları, Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Ülgüdür, Dr. Öğr. Üyesi Vildan Zülal Sönmez, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sevim Elibol, Dr. Öğr. Üyesi Tarık Çitgez, Dr. Öğr. Üyesi Büşra Takgil, Öğr. Gör. Taner Yoldaş, Öğr. Gör. Elif Sine Düvenci, Öğr. Gör. Ali Kuru, Öğr. Gör. İhsan Korhan Başer, Öğr. Gör. Ece Alkan, Öğr. Gör. Bahar Sancar, Öğr. Gör. Gül Eroğlu Bulut, Arş. Gör. Özge Sarıalioğlu, Arş. Gör. Başak Gençtürk Oğhan, Arş. Gör. Bahar Aykaç ve Arş. Gör. Tunahan Çınar’dan oluşuyor.

0Ff73A42 77E0 4F98 B55F 56703Ebf40D0

Science4Future, İklim Değişikliği ve Doğal Afet Bilincini Artıracak

Avrupa Birliği’nin (AB) Yeşil Mutabakat Stratejisi’nin bir parçası olarak, iklim değişikliğine ve doğal afetlere uyum bağlamında dayanıklı bina ve altyapıların güçlendirilmesi üzerine odaklanan proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle, dirençli şehirlerin oluşturulması ve sürdürülebilir kalkınma anlayışı teşvik edilecek.

Bilim Şenlikleri ve Okul Faaliyetleri ile İlk Etapta 70 Bin Kişiye Ulaşılacak

GAZZE'DE CAN KAYBI 35 BİNE YAKLAŞTI GAZZE'DE CAN KAYBI 35 BİNE YAKLAŞTI

İki yıl boyunca üç farklı şehirdeki üniversitenin kampüslerinde gerçekleştirilecek Avrupa Araştırmacılar Gecesi faaliyetleri ile toplam 50 bin kişiye ulaşılması hedeflenirken, ortaokul ve liselerde düzenlenecek deneysel gösteriler, yarışmalar ve bilgilendirme faaliyetleri ile 20 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Proje süresince gerçekleştirilecek bilinçlendirme ve yaygınlaştırma çalışmaları sonucunda da 1,5 milyon kişinin iklim değişikliği ve doğal afetler konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor.