Düzce Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Bekir Ilıcalı’nın sunumu gerçekleştirdiği toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Düzce Ulaşım A.Ş. yetkilileri katıldı.

Düzce Belediyesi’nin Avrupa Birliği Yatırım Fonu’ndan destek almaya hak kazandığı Düzce Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı’nın (SKUP) yılbaşında yapılan açılış toplantısı sonrası yürütülen çalışmaların tamamı ve gelecek süreçte uygulanacak düzenlemelere ilişkin toplantı yapıldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ulaşım A.Ş. ve ilgili personellerin katıldığı toplantıda Düzce Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Bekir Ilıcalı ayrıntılı bir sunum yaptı. İlk bölümde toplu ulaşım sistemlerinin özelliklerini aktaran Ilıcalı, dünyadan ve Türkiye’den örneklerle toplu ulaşım sistemi gelişim süreçleri hakkında bilgiler verdi.

Thumbnail Skup Toplanti (4)

YOĞUNLUĞA GÖRE SÜREKLİ YENİLENEN BİR SİSTEM

HAZİRAN AYINDA BAŞARILI ÇALIŞMALARI İÇİN PERSONELİNE TEŞEKKÜR ETTİ HAZİRAN AYINDA BAŞARILI ÇALIŞMALARI İÇİN PERSONELİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Toplu ulaşım sistemlerinin geliştirilmesine yönelik proje hazırlanmasını öngören SKUP kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaları, teknik ve fiziki incelemeler ile nüfus, arz, talep konularının da değerlendirildiği sunumda gelecek yıl Düzce’de toplu ulaşım kullanım yoğunluğuna dair beklentiler katılımcılara aktarıldı. SKUP’un uygulandığı farklı ölçeklerdeki illerde yapılan araştırma sonuçlarının da konuşulduğu toplantıda şehri içi yolcu taşımacılığının teşvik edilmesi, yolcu sirkülasyonunun yoğun olduğu nokta ve saatlerde hem araçlarda hem de seferlerde gerekli değişim ve dönüşümlerin uygulama aşamaları da toplantıya katılanlara aktarıldı.

Thumbnail Skup Toplanti (3)

DÜZCE TOPLU ULAŞIMDA HER GÜN GELİŞİYOR

Toplantıda Düzce şehir merkezinde yolcu hareketliliğinin akıllı uygulamalar ve takip sistemi sayesinde sürekli kayıt altına alındığını ifade eden Ilıcalı, elde edilen veriler çerçevesinde gelecek yıla ilişkin beklentilerin belirlendiğini ve bu beklentilere karşılık Düzce’de toplu ulaşım sisteminin sürekli olarak geliştirildiğinin altını çizdi. Aynı zamanda SKUP ile Düzce’de uzun yıllar kalıcı olması amacıyla detaylı araştırmaların yapıldığını, toplu ulaşım ağının geliştirilmesine yön verecek bir planın oluşmasının sağlanacağını da belirtti. Toplantı sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Ilıcalı, konuya verdiği önem ve proje uygulama sürecine desteklerinden dolayı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye teşekkür etti.

Editör: Haber Merkezi