Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen dinletiye; Düzce Valisi Selçuk Aslan,   Düzce Üniversitesi  Rektörü   Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Belediyesi Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli,  İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Karagöz, Düzce İl Müftüsü Osman Aydın, davetli özel ve resmi kurum temsilcileri, dekanlar,  öğretim elemanları  ve öğrenciler katıldı.

Düzce Müftülüğü personeli müezzin Kayyım ve imam-hatiplerinin,  Burhaniye Camii Müezzin Kayyım Murat Gülaçtı’nın koro şefliğinde, davetli sanatçıların yer aldığı Tasavvuf Müziği Dinletisi, Düzce İl Özel İdaresi Mescidi İmam Hatibi Abdullah Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

1caa4c93-a4f9-4c1c-bb42-ae5ce019969c

“EN İYİ NAKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİ “EN İYİ NAKOTİK POLİSİ ANNE” PROJESİ

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. İsmail Karagöz; insanın Yüce Allah’ın (C.C.) şah eseri olduğunu hatırlatarak, her insanın Yüce Allah’ın katında çok değerli olduğunu vurguladı. Hz. Mevlana’nın ölüm yıl dönümü ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla böyle kapsamlı bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Prof. Dr. Karagöz, etkinliğe katkı sunanlara ve katılım sağlayanlara teşekkür etti.

87312b41-6a51-4c74-9dd2-a2c354fd12f2

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen  Düzce Üniversitesi  Rektörü  Prof. Dr. Nedim Sözbir ise yaptığı konuşmasında; Filistin’de yaşananlara dikkat çekerek, herkesin yaşananlardan dolayı üzüldüğünü ve düzenlenen “Tasavvuf Müziği Dinletisi”nin gönüllere iyi geleceğini dile getirdi. Etkinliğin hayırlı olması temennisinde bulunan Prof. Dr. Sözbir, etkinliğe katılım sağlayanlara teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılış konuşmalarından sonra tasavvuf musikisi 5 makam üzerinden icra edildi. Her makamda ilahiler de seslendiren koro, izleyicilerden yoğun alkış aldı.

İlginin yoğun olduğu “Tasavvuf Müziği Dinletisi” etkinliğinin kapanış konuşmasını yapan Düzce Valisi  Selçuk Aslan, Filistin’de yaşananlara dikkat çekti. Düzenlenen bu etkinlikte görevli imam hatiplerin oldukça başarılı bir performans gösterdiklerini söyleyerek, kendilerini tebrik etti. 2458af62-c7d5-4270-b7e6-ae152288b52bb5ff4d3c-e42e-4fd8-b2d9-bcdf50027e68Etkinliğe katılanlara ve katkı sunanlara da teşekkür eden Sayın Valimiz Aslan, koro üyelerine teşekkür belgesi takdim ederek, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.