DÜZCE ATATÜRK DEVLET HASTANESİ'NDE ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİM SEMİNERİ DÜZCE ATATÜRK DEVLET HASTANESİ'NDE ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİM SEMİNERİ

 Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seniha Ünay Selçuk’un moderatörlüğündeki programda, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. H. Esra Oskay, kendisine ait olan ve Düzce  Üniversitesinde sanatseverlerin beğenisine sunulan “Zorla Güzellik” başlıklı sergisi ve eserleri hakkında fikirlerini paylaştı.

62e0857c-c25f-4479-8665-e3299cb452d2

Eserlerinde toplumsal inşaya önem verdiğini belirten Doç. Dr. H. Esra Oskay,  ilk eserlerinde imgelerin arka planda kaldığını sonraları ise imgeleri daha fazla göstermeye çalıştığını sözlerine ekledi. Genel olarak kusursuz bir nesne çıkarmak gibi bir niyetinin olmadığını söyleyen davetli konuşmacı, hala eserlerinin düşünme aşamasının devam ettiğini dile getirerek, 4-5 yıl sonra tekrar üstüne düşünebileceği şekilde eserler vermeyi sürdürdüğüne dikkat çekti.

Eserleri üzerinden örnekler veren Doç. Dr. H. Esra Oskay, öğrencilerimizden gelen soruları da yanıtlayarak konuşmasını noktaladı. Program, teşekkür belgesi takdiminin ardından sona erdi.

d517b125-d313-4d0c-adce-ae5cc7654067

Editör: Haber Merkezi