Programa; Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. İlhan Genç, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan,  Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürleri ile öğretim elemanları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, 3+1 adıyla tanımlanan programın, Türkiye’de 50 civarında üniversitede uygulandığını belirtere kDüzce  Üniversitesinde de hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Programın nasıl ifa edildiğini öğrenmek, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin tecrübelerinden yararlanmak adına bu paneli düzenlediklerini dile getiren Prof. Dr. İlhan Genç, emeği geçenlere teşekkür etti.

92002064-d8e0-445a-8e0b-c85a659ac250

Açılış konuşmasının ardından programın panel bölümüne geçildi. Oturum başkanlığını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç’in üstlendiği panelin ilk konuşmasını, Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Ali Etem Gürel gerçekleştirdi.

“Düzce Meslek Yüksekokulu Özelinde Mesleki Eğitim Gerekliliği” başlıklı sunumunda Prof. Dr. Ali Etem Gürel; 80’in üzerinde işletme ziyareti gerçekleştirdiklerini, sektör-üniversite iş birliği için gerekli altyapıyı oluşturduklarını, stajlarla ilgili 400’ün üzerinde öğrenciyle anket yaptıklarını, İç Değerlendirme Raporlarını incelediklerini, 11. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu’nda konuyla ilgili özel oturum düzenlediklerini söyleyerek, değerlendirmeler sonucunda 3+1 Uygulamalı Eğitim Modeli’ni Düzce Meslek Yüksekokulu’nun 48 yıllık birikimiyle harmanlayarak uygulamak istediklerine vurgu yaptı.

68627ade-17ba-41d1-b5ed-61a241e1b18f

CUMAYERİ BELEDİYE MECLİS VE İL GENEL MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR CUMAYERİ BELEDİYE MECLİS VE İL GENEL MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR

Panelin diğer konuşmacısı Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, “+1 Uygulamalı Eğitim Modeli” başlıklı konuşmasında, ekonomik kalkınmada ve istihdamda anahtar kavramın nitelikli iş gücü olduğunun altını çizdi.  Uygulama becerisine sahip nitelikli insan yetiştirmek için iş dünyasıyla ortak hareket etmenin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, bu kapsamda 2011 yılından itibaren öğrencileri iş dünyası ile birlikte uygulamalı eğitimle yetiştirmek için +1 Eğitim Modeli’ne geçtiklerini sözlerine ekledi. Ticaret odaları, meslek örgütleri ve organize sanayi bölgeleri ile toplantılar yaptıklarını, iş dünyasıyla nitelikli iş gücünü beraber tasarladıklarını ifade eden Prof. Dr. Özkan, örnek ders planlarını da paylaşarak, ön lisanstan yüksek lisansa kadar tüm programlarda bu modeli uyguladıklarını belirtti.

df7d7536-5ee9-4940-bbd5-10f7519e1fc9

Panelin son konuşmacısı olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İsa Vural ise +1 Uygulamalı Eğitim Modeli’nin uygulama aşamaları, dayanakları, sayısal verileri, memnuniyet anketleri, sektör buluşma günleri hakkında bilgiler aktararak programa katkı sağladı.

f239ab89-6fb1-4d3b-acb9-c26f2387ca5b

Soru-cevap bölümüyle devam eden program, teşekkür belgelerinin takdimiyle sona erdi.