Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten tarafından Bursa, Yalova, Sakarya, Düzce, İstanbul ve Kocaeli'yi de ilgilendiren flaş bir haber vatandaşlarımızla paylaşıldı.Şubat'ın ilk 10 günü değil .Mor birikti gelince tek tek üzerinize çökecek.

mor-en-yeni-asdasd-sk7c_cover

MARMARA'YI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR

Bu senaryo Marmara bölgesindeki illerimizi yakından ilgilendiriyor. Çünkü etkisini göstermesi durumunda Bursa, Yalova, Sakarya, Düzce, İstanbul ve Kocaeli'de kar yapabilir. Ancak geliş tarihi ve ihtimali biraz farklı. 

Çünkü gelse bile Şubat ayının ilk 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 gününden önce beklenmiyor. Kar yağışını ifade eden mor renkler merkezde birikti. Geldiğinde teker teker Bursa, Yalova, Sakarya, Düzce, İstanbul ve Kocaeli'nin üzerine çökecek. 

İşte o görsel:

DÜZCE VALİSİ SELÇUK ASLAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJINI YAYIMLADI DÜZCE VALİSİ SELÇUK ASLAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJINI YAYIMLADI

swsw

"AVRUPA'YA DA GELEBİLİR TÜRKİYE'YE DE"

Ökten konuyla ilgili ayrıca şu ifadeleri kullanmıştı: 

"Şubat ayında büyük bir Meteoroloji fenomeni yaşanacak. Sibirya batıya geliyor. Sebebi Stratosferik ısınma. Stratosferik ısınma olunca üst atmosferde bir yüksek basınç oluşur. Rüzgarlar doğudan esmeye başlar ve Sibirya'daki soğukları Avrupa'ya gönderir. Türkiye de olabilir..."