ŞEVVAL İNCE, YUNANİSTAN'DA AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU ŞEVVAL İNCE, YUNANİSTAN'DA AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Bazı basın yayın organlarında yer alan ilimiz Azmimilli Ortaokulunda yabanci uyruklu bir ögrencinin okul tuvaletinde Türk ögrenciye tokat attigina ilişkin iddialar hakkında yapilan ilk inceleme sonucunda aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmustur:
28 Mayis 2024 tarihinde ilimiz Azmimilli Ortaokulu tuvaletinde; Irak uyruklu 8. sinif grencisi B. tarafindan, 7. sinif ögrencisi U'ya tokat atıldığı; mağdur ögrenci ve velisinin yasanan olay nedeniyle sikayetçi oldugu tespit edilmistir.
Mevcut bulgular ve konunun taraflarinin ifadeleri birlikte degerlendirildiginde;
kamuoyuna yansıtıldığı gibi Suriye ya da Afganistan uyruklu herhangi bir kisi ya da çocuğun konunun tarafi olmadığı, konunun münferit bir hadise oldugu, söz konusu okulda kayıtlara girmiş benzeri bir hadisenin daha önce yasanmadigi saptanmistir.Yaşanan olay ve iddialar ile ilgili olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca adli inceleme yürütülmekte olup ayrıca idari tahkikat icin Egitim Müfettisleri
görevlendirilmiş, okul idaresi tarafindan ise disiplin islemlerinin baslatıldığı anlatılmıştır..
Okullarımızda  yaşanan ya da yaşanabilecek her türlü akran zorbaliği olayi hem adli hem de idari düzeyde hassasiyetle ele alinmakta olup söz konusu olay ile ilgili yasanan gelismeler kamuoyu ile paylasilmaya devam edilecektir.
Kamuoyuna saygiyla duyurulur.

G Ow Jj C E W E A Ac Rd4

Editör: Haber Merkezi