İncelemede heyet, tesisin paketleme ünitesi, depo, laboratuvar, Ar-Ge birimleri hakkında da şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Esat Ertürk ve Ar-Ge Birim sorumlusu kimyager Nihal Eser’den bilgi aldı.


Düzce Valisi Selçuk Aslan, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada; bölge ekonomisinin güçlenmesi adına yapılan yatırımlara kamusal destek ve teşviklerin devam ettiğini belirtip Şirketin tamamladığı projenin önemine vurgu yaparak, "Bölge ekonomisine katkı sağlayan her türlü girişimi desteklemeye devam ediyoruz. Yenilenebilir enerji konusundaki bu etkili projeyi yerinde inceledik ve firma yetkililerinden projenin detayları hakkında bilgi aldık. Projeyi başarıyla tamamlayan firma yetkilileri ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Bölgemizin kalkınması ve sürdürülebilir ekonomik büyüme için yatırımların artmasını temenni ediyorum" dedi.

DÜZCE'YE YAPILACAK DSİ YATIRIMLARININ TOPLAM BEDELİ 15.6 MİLYAR TL DÜZCE'YE YAPILACAK DSİ YATIRIMLARININ TOPLAM BEDELİ 15.6 MİLYAR TL

Vali Aslan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen Kırsal Kalkınma Yatırımları kapsamında Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları için başvuruların 19.02.2024 tarihine kadar devam ettiğini hatırlatarak, "Ekonomik Yatırım" konuları kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar, tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına yönelik yatırımlar, aile işletmeciliği, arıcılık, bilişim, el sanatları, İpek böceği, su ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiricilikleri gibi birçok alanda destek verilmeye devam ediyor. Bölgemizdeki işletmeler bu desteklerden yararlanmak için İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzden gerekli bilgileri alabilirler. Yatırımların artması, istihdamın güçlenmesi ve ekonominin canlanması adına projeleri desteklemeye devam edeceğiz." ifadelerinde bulundu.


İl Tarım ve Orman Müdürü Esra UZUN Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi Ekonomik Yatırımlar kapsamında 14.3 Etapta yatırımı tamamlayan Balarısı Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’ne 653.790,93 TL hibe ödemesi yaptıklarını, ve şirkete geçmiş etaplarda da makine alımı ve çeşitli inşaat işleri için hibe ödemesi aldığını ifade etti.

Editör: Haber Merkezi