ÇİLİMLİ'DE GELECEĞE YÖNELİK TARIMSAL ADIM: SİYAH İNCİ - SİYAH PİRİNÇ PROJESİ ÇİLİMLİ'DE GELECEĞE YÖNELİK TARIMSAL ADIM: SİYAH İNCİ - SİYAH PİRİNÇ PROJESİ

Düzce Belediye Meclisi'nin kararıyla toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Karar, Belediye Başkanlığı'nda gerçekleştirilen meclis toplantısında alındı. Toplantıda, Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş'nin toplu taşıma ücretlerine yapılacak zam önerisi, meclis üyelerinin çoğunluğunun oyuyla kabul edildi.

Yapılan zam doğrultusunda; Tam Bilet ücreti yüzde 33 oranında artırılarak 18 TL'den 24 TL'ye, öğrenci bileti 10 TL'den 15 TL'ye, tek kullanımlık bilet ise 18 TL'den 27 TL'ye yükseltildi. Kredi Kartı ile biniş ücreti de 18 TL'den 25,50 TL'ye çıkarıldı.

Ayrıca, kart satışı ve vize ücretlerine de zam yapıldı. Buna göre, tam kart satış ücreti 80 TL'den 100 TL'ye, 65 yaş ve engellilere özel kart fiyatları 120 TL'ye, bir yıllık vize ücreti 50 TL'ye, iki yıllık vize ücreti ise 100 TL'ye çıkarıldı.

Mazot Desteği Kaldırıldı

Yapılan zamların yanı sıra, Düzce Belediyesi'nin Düzce Ulaşım A.Ş'ye ve kooperatif toplu taşıma araçlarına sağladığı mazot desteği de kaldırıldı.

Bu gelişmelerle birlikte, Düzce'de toplu taşıma kullanıcıları, artan maliyetlerin etkisiyle daha yüksek ücretler ödemek durumunda kalacak.

Editör: Haber Merkezi