Kırsal alanda Düzce'de kadınların ürettiği tarımsal ürünlerin işlenmesi, pazarlanması ve kırsal turizme yönelik çalışmaların yapılması amacıyla Düzce ilinde ilk olan ve ortaklarının tamamı kadınlardan oluşan Düzce Konaklı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Konaklı ve Develibesni köylerinde faaliyet göstermek üzere kuruluş çalışmalarına başladı.

Kadınlardan 7 kurucu ortağın biraraya gelerek oluşturulacak olan kooperatifin Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü teknik personelince etüt çalışması yapıldı.

Kurulacak olan Düzce Konaklı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kadın emeğinin değerlendirildiği ve kadın kooperatifi olması nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kurulan ilk kadın kooperatifidir.

YEŞİLAY GENEL BAŞKANI DOÇ. DR. MEHMET DİNÇ DÜZCE ŞUBELERİNİ ZİYARET ETTİ YEŞİLAY GENEL BAŞKANI DOÇ. DR. MEHMET DİNÇ DÜZCE ŞUBELERİNİ ZİYARET ETTİ

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun Bakanlık bünyesinde kurulacak olan ilk kadın kooperatifinin bölgesel kalkınmaya ve dezavantajlı bölgelerin gelişmesine önemli faydalar sunacağını bu sosyal girişimin desteklenmesi, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan güçlenmesine yardımcı olurken, yerel ekonomilerin sürdürülebilirliğinin sağlanacağını belirtti.

image-2image-1

Editör: Haber Merkezi