Düzce ilinde fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak amacıyla TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk başkanlığında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

cd0a0246-656d-45f3-ad3e-6f2675dc4b7d

Sürdürülebilir tarım teknikleri uygulanarak bölgenin kalkınmasını desteklemek, fındık tarımında yeni ve modern tekniklerin arazide uygulanabilirliği konularının değerlendirildiği toplantıya TBMM Fındık Çalışma Grubu üyesi Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İl Müdürü Esra Uzun, Düzce Üniversitesi Orman fakültesi (DÜFAM Başkanı) Doç.Dr. Öğretim Üyesi Şemsettin Kulaç, Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan ÖZTÜRK ve teknik personel katıldı.

Toplantıda fındık tarımında yetiştiricilik sorunları, üreticilerin yapmış olduğu yanlış uygulamalar ve bölgede yapılacak olan fındık yenileme ve rehabilitasyon çalışmaları ile üreticilerin makinalı tarıma geçişi noktasında yeni uygulamalar değerlendirilerek fındıkta yol haritası belirlendi.

79b9e6cc-5bcb-4e48-a34a-65c555b489d2

ANITPARK MEYDANI TARİHE TANIKLIK EDİYOR ANITPARK MEYDANI TARİHE TANIKLIK EDİYOR

Yapılan değerlendirme toplantısında Düzce'de fındıkta budama ve gübreleme gibi kültürel işlemler konusunda bilgili Özcan Baylan ve fındık üreticisi Muhammet Gündüz katılım sağlayarak arazideki tecrübelerini paylaştı.

Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ''Toplantıda üreticilerimizin sorunları ve ürün verimliliği konularında görüşme sağlayarak çözüm önerileri ile ilgili istişarelerde bulunduk.'' ifadelerini kullandı.

6ca5b70b-c052-429e-9012-ae5d3124b6ed

Editör: Haber Merkezi