Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü yönetiminde bir çok vizyon projeyi hayata geçiren, hayırsever iş insanlarının da destekleriyle şehrin değişim ve dönüşümüne katkı sağlayan Düzce Belediyesi, yeni projesi ile Alzheimer hastaları ve yakınlarına destek sağlayacak.

İLAÇLAMA EKİPLERİNDEN YOĞUN MESAİ İLAÇLAMA EKİPLERİNDEN YOĞUN MESAİ

c387c837-af0e-444d-a5fa-f6b63f4155da

Alzheimer hastalarının sosyal yaşama katılmalarını sağlamak ve hasta yakınlarını desteklemek amacıyla projelendirilen ve hayırsever iş insanı Ertan Uçar’ın önemli destekleri ile hayata geçirilen ‘Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezi’ için protokol imza töreni düzenlendi. Mutfak Sanatları Merkezinde gerçekleştirilen protokole Başkan Dr. Faruk Özlü’nün yanı sıra hayırsever iş insanı Ertan Uçar ile Düzce Belediyesi İmar Müdürü Kalender Aydın katılım sağladı.

“BİR HAYALİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ”
Atılan imzaların ardından merkeze yönelik değerlendirmelerde bulunan Başkan Özlü, Bin 750 m2’lik açık alan üzerine 240 m2 kapalı alan şeklinde projelendirilen, içerisinde oyun/aktivite odaları, dinlenme odaları mutfak, wc, personel odası bulunacak olan merkezde ayrıca bahçe bölgesinde de oturma alanları yer alacak olan Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezinin toplumda farkındalık oluşturma noktasında önemli bir eşik olduğunu ifade ederek, “Düzce Belediyesi, her alanda örnek ve rol model bir belediyecilik sergileme geleneğini sürdürüyor. Hayata geçirdiğimiz ve bugün protokolünü imzaladığımız bu proje ile Alzheimer hastalarımızın kaliteli ve konforlu bir yaşam sürmelerini istiyoruz. Hastalarımız kadar hasta yakınlarımızın da nefes almasını amaçlıyoruz. ‘Akıllı Yönetim, Akılla Yönetim’ anlayışımızın çalışmalarından olan bumerkezle birlikte bir hayali daha hayata geçirme noktasında attığımız
 önemli adım için mutluyuz. Toplumumuzun her kesimini ‘amasız’ ‘fakatsız’bir şekilde kucaklama geleneğimizi dün olduğu gibi bugün ve yarında sürdüreceğiz. Düzcemize hayırlı olsun” dedi.

33486e8a-6a56-41e6-be06-fdc6dc6181d8

ALZHEIMER MERKEZİ’NDE NELER OLACAK?
“Yaşlı Hizmet Merkezilerinde Sunulacak Gündüzlü Bakım” yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan Ertan Uçar Alzheimer ve Bakım Merkezinde; hastaları yaşama bağlamak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini sağlamak ve zihinsel rehabilitasyon çalışmalarıyla, hastalığın evre atlamasını geciktirmek amaçlanıyor. Ayrıca, hasta yakınlarının kendilerine zaman ayırabilme olanağı  sağlanırken bireysel-grup psikoterapileri, eğitimler ve seminerlerle hastalık konusunda bilgi ve destek verilmesi hedefleniyor.

Editör: Haber Merkezi