Ziyaret kapsamında, Düzce'nin devam eden yatırımları, acil ihtiyaçları ve talepleri Bakan Özhaseki'ye iletilerek detaylı bir değerlendirme yapıldı. Heyet, ilin çeşitli alanlardaki gelişimi için önem arz eden projelerin desteklenmesi ve bakanlık nezdinde gereken çalışmaların yapılması hususlarında görüş alışverişinde bulundu.

G P O6 X N0 Xo A E Ok8 E

Bakan Özhaseki, Düzce heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek, ilin kalkınması ve ihtiyaçlarının karşılanması adına bakanlık olarak ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Düzce'de yer alan Çilimli, Gümüşova ve Yığılca Belediyeleri ile İl Özel İdaresi, kentlerin çevre ve şehircilik alanındaki ihtiyaç ve taleplerini değerlendirmek üzere bir araya geldi. Toplantıda, önem arz eden ihtiyaçların ele alındığı ve çözüm yollarının tartışıldığı belirtildi.

AKÇAKOCA'YA DEV YATIRIM: MODERN TESİS İLE FARK YARATIYOR AKÇAKOCA'YA DEV YATIRIM: MODERN TESİS İLE FARK YARATIYOR

Resim 2024 06 04 171553264

Heyelan risklerinin giderilmesi, kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması ve çevre kirliliğinin önlenmesi gibi konuların masaya yatırıldığı toplantıda, ilgili belediyeler ve İl Özel İdaresi, projelerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan destek ve kaynak taleplerini iletti.

Çilimli, Gümüşova ve Yığılca bölgelerinde heyelan risklerinin önlenmesi için gerekli olan iş makineleri talebi, kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması için alınması gereken önlemler, ve çevre kirliliğinin azaltılması için hibe araç ve gereç ihtiyacı gibi konuların ele alındığı toplantının ardından, yetkililerin bu taleplerin karşılanması için gerekli adımların atılacağı vurgulandı.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 17.00.10

Şehirlerin sürdürülebilir kalkınması ve çevre dostu projelerin hayata geçirilmesi adına yapılan bu görüşmelerin, bölgenin kalkınması ve yaşam kalitesinin artırılması açısından önemli bir adım olduğu belirtildi.

G P O6 X Nv X Q A Ar5 Mv

Heyet adına konuşan Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, bakanlığın ilgi ve alakası için teşekkürlerini ileterek, ilin daha ileriye taşınması ve vatandaşların yaşam kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalara desteklerini sürdüreceklerini vurguladı.

78E35Dcd F0B4 4E0A 8E77 Ec5F7F62Dca8

Ziyaretin sonunda, taraflar arasında yapılan işbirliği ve dayanışma duygusu ile ilgili olumlu mesajlar paylaşıldı ve önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaların Düzce'nin kalkınması ve refahının artması yönünde önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi