Adıyaman ve Hatay, Gaziantep ve Çankırı'da saat 04.17’de binlerce kişi anma etkinliğine katıldı. Adana’da ise depremin yıl dönümde gözyaşları sel oldu. Alpargün Apartmanı'nda hayatını kaybedenlerin kıyafetlerinin üzerine karanfil bırakıldı. Ailesini kaybeden Azem Yaren Coşkun, ”Hasan Alpargün dosyasında en yakın şekilde adalet yerini bulmalı ki biz de aileler adına rahat nefes alabilelim” diye konuştu.

D2

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN ÖZLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin üzerinden 1 yıl geçti. Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremlerden 11 ilde yüzbinlerce insan etkilenmişti. Depremde simge yerlerde olan Ebrar Sitesi'nde dua edilip camilerden selalar okundu. Anma yerinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. "Sesimi duyan var mı?" bağırıldı.

6 Şubat depreminin yıl dönümünde binlerce kişi tekbirler, sloganlar ve dualar ile hayatını kaybeden yakınlarını andı. Adıyaman Valiliği önünde toplanan binlerce vatandaş, protokol üyeleri ile birlikte Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve depremde duran Saat Kulesi’nin önünü kadar yürüdü. Depremin olduğu an 04.17’de zamanın durduğu saat kulesi etrafında toplanan kalabalık, saat kulesine karanfil bıraktı. Binlerce kişi ellerindeki siyah beyaz balonları gökyüzüne gönderdi.