Çocuk ve gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek vermek amacıyla hizmet veren Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesi, ikinci dönem için kapılarını açtı. 520 öğrencinin ders başı yapması ile cıvıl cıvıl olan Çocuk Üniversitesi’nde ilk ders heyecanı yaşandı.

Thumbnail Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (4)

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Üniversitesi’nde 5-6 yaş grubu çocuklar için 8 atölye, 7-13 yaş arası çocuklar için 28 atölye açıldı. Dersler hafta içi 16.00’dan sonra yapılıyor. Cumartesi günü için ise 7 yaş grubuna yönelik 4 atölye açıldı.

Thumbnail Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (5)

İlk dönemden farklı olarak, ikinci dönemde Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri etüd ve LGS’ye hazırlık sınıfları da açılarak, öğrencilere okul başarısını yükseltme imkanı sunulacak.

Thumbnail Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (6)

Çocuk Üniversitesi Sorumlusu Sevinç Carım, kayıtların yaklaşık 10 gün daha devam edeceğini ifade etti. Ön kayıtların alınmasının ardından çocukların ilgi alanlarına göre yönlendirildiğini ve ardından kesin sınıfların oluşturulduğunu dile getiren Carım, kayıt yaptırmak isteyenlerin Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Çocuk Üniversitesi’ne başvurabileceklerini söyledi.

Thumbnail Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (9)Thumbnail Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (8)Thumbnail Çocuk Üniversitesi Ikinci Dönem (7)