Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün vizyon projelerinden biri olan ve şehrin ikinci büyük meydanına tarih ve mimari açıdan estetik kazandırmak üzere yürütülen Cedidiye Kent Meydanı Projesi sürüyor.

Cedidiye Camii ve meydanındaki yenileme çalışmalarının birinci etabında, caminin karakteristik özelliğini yansıtan taş dokuya ve cami mimarisine uygun şekilde inşa edilen bedesten tarzındaki ticarethanelerin yapımı tamamlanırken, minareler başta olmak üzere caminin içinde ve dışında yürütülen restorasyon çalışmaları ise sürüyor.

DÜZCE'DE COĞRAFİ İŞARETLİ KESTANE BALI SAĞIMI BAŞLADI DÜZCE'DE COĞRAFİ İŞARETLİ KESTANE BALI SAĞIMI BAŞLADI

Thumbnail Whatsapp Image 2024 06 25 At 09.41.10

Proje kapsamında cami ve ticarethanelerin yer aldığı kuzey bölümünde zemin yenileme çalışmasına başlandı. İş makineleri tarafından sökme işlemleri yapılan meydanın zeminine, kent estetiği ile uyumlu kaymaz özellikli granit taş döşenecek. Ayrıca ticari ve ibadet alanlarını birbirinden ayıracak yeşil alanlar oluşturularak bitkilendirme de yapılacak.

Projenin tamamlanması ile Cedidiye Meydanı hem Millet Bahçesi ve İstanbul Caddesi ile bütünlük oluşturacak, hem de Düzce nezih ve tarihiyle uyumlu yeni bir meydana kavuşmuş olacak.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 06 25 At 09.41.11

Editör: Haber Merkezi