Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehir merkezinde gerçekleştirdiği değişim ve dönüşümün en önemli yansıması olan proje çerçevesinde Cedidiye Meydanında hayata geçirilen bedesten tarzı iş yerleri hizmete girmeye başladı.

2022 yılının Eylül ayında Millet Bahçesi ile Cedidiye Meydanını birbirine kavuşturacak olan ‘Kent Meydanı Projesi’ adı altında çalışmalarına başlanan ve Cami-Meydan-Çarşı konsepti olarak tasarlanan meydan, eski dükkanların yıkılarak alana yakışır şekilde mimari ile yenilenmişti.

Başkan Özlü’nün girişimleriyle baştan başa yenilenme yoluna gidilen meydanda bir yandan Cedidiye Camiinin minarelerinin yenilenmesi devam ederken, diğer yandan başta cami cemaati olmak üzere bölge esnaflarının taleplerini de göz önünde bulundurularak, bir kıraathane açılması için çalışma başlatıldı.

güldüğü

BelTur A.Ş. bünyesi altında hizmet verecek şekilde içeriği oluşturulan ve Millet Kıraathanesinin küçük bir örneği olarak hizmet vermesi planlanan Cedidiye Kıraathanesi, Başkan Dr. Faruk Özlü ve protokol üyelerinin katılımıyla Cuma namazı sonrasında düzenlenen kurdele kesimi ile hizmete açıldı.

kahve

Törende konuşan Başkan Özlü,  Cedidiye Kent Meydanı Projemizin bir parçası olan Cedidiye kıraathanesinin açılışını yaptık. Burası Cami-Meydan-Çarşı konsepti olarak tasarladığımız ve inşasını sürdürdüğümüz bir proje. İnşallah kısa süre içerisinde cami minareleri de tamamlanacak. Burası Cedidiye cemaatinin oturup dinlenebileceği, Kitap okuyabileceği, sohbet edebileceği nezih bir mekan olacak. Düzcemize hayırlı olsun” dedi.

üstten

BAŞKAN ÖZLÜ'NÜN 23 NİSAN MESAJI BAŞKAN ÖZLÜ'NÜN 23 NİSAN MESAJI

Açılış, vatandaşlara Konuralp Pilavı ve tatlı ikramı ile sona erdi.