CHP Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak, ETY’den emekli edileceğini söylediği 35 personelin emekli olabilmesi  için 26 milyon liraya ihtiyaç olduğunu, bu paranın İller Bankası A.Ş’den kredi borçlanması yapılarak ödeneceğini ifade etti.

CHP Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ın borçlanma yetkisi Ak Parti meclis üyeleri tarafından kabul görmedi.

ÇOÇUK ANNELER ÇOÇUK ANNELER

Ak Partili Belediye Meclisi Tarık Cingirt, önceden kendilerine konuyla ilgili olarak bir aydınlatma yapılmadığını söyledi. Söz konusu işçilerin mesleklerinde usta olan kalifiye işçiler olduklarını ve emekli edilecek personelin isimlerini bilmediklerini söyleyen Cingirt, bu aşamada borçlanmaya destek olmayacaklarını söylerken, emekli edilecek personelden imzalı ‘rıza’ belgeleri alındığı taktirde kredi borçlanmasına destek olmayı değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

Yapılan itirazı saygıyla karşıladıklarını belirten CHP Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak ise, Belediyede %50 oranında fazla personel olduğunu, yüksek personel girdileri nedeniyle bütçeden her ay 4 milyon liranın üzerinde açık verdiklerini belirterek, ‘Türkiye’deki 1.400 belediye arasında bizimkisi gibi bir belediye yok. Bu şartlarda belediye hizmeti verilemez. Herkes elini taşın altına koymalı, herkes fedakarlık etmeli. Bu yapılan uygulama keyfiyet değil bir zorunluluktur’ açıklamasında bulundu.