Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün projeleri arasında yer alan Merkez Pazaryeri Projesi geçtiğimiz aylarda esnaf ve vatandaşlara ev sahipliği yapmaya başlamıştı. Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı kurum müdürleri, vatandaşlar ve pazarcı esnaflarının büyük ilgi gösterdiği açılışta Merkez Pazaryeri’nin yapım süreci ve diğer pazaryeri projeleri de kamuoyu ile paylaşıldı.

Thumbnail Azi̇zi̇ye Açiliş (5)

Thumbnail Azi̇zi̇ye Açiliş (10)

“YURTDIŞINDA GÖRDÜKLERİMLE YARIŞIR BİR YAPI”

Açılış töreninde konuşan Düzce Valisi Selçuk Aslan, hem esnafın hem de vatandaşların rahat edebileceği bir ortam inşa edildiğini söyleyerek “Son günler çok bereketli geçiyor, üst üste açılışlar oluyor, Düzce’miz için hayırlar getirsin. Pazaryerleri şehirlerin kalbi niteliğindedir. Çünkü arz ve talep orada buluşur. İhtiyaçlar orada giderilir. Hem sosyalleşme hem de alışveriş konusunda önemli bir kavşak yeridir. Hem Düzce’ye yakışan hem de esnafımızın rahat edeceği modern bir yapı olmuş. Çatı panelinin güneş enerjisine uygun yapılmasını ayrıca tebrik ediyorum. Sürdürülebilir enerjiye çok daha fazla yatırım yapılması gerekiyor. Burası da birçok işe örnek teşkil edecektir. Güneş enerjisini evlerimizde de kullanabilir hale gelebiliriz. Bu güzel eser Düzce’mize hayırlı olsun, Rabbim nice nesillere hizmet vermesini nasip etsin” dedi.

Thumbnail Azi̇zi̇ye Açiliş (6)

“KOCAELİ HARİÇ BÖLGENİN EN BÜYÜK PAZARYERİ AZİZİYE MERKEZ PAZARYERİ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ev sahibi olduğu açılışta yaptığı konuşmasında pazaryeri projelerinin süreçlerinden ve yeni inşa edilen pazaryerlerinin durumundan söz ederek Düzcelilere şöyle seslendi:

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI BAŞKAN ÖZLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

“Bu pazaryerini yaklaşık 3 ay önce hizmete aldık. Ne eksiğimiz varsa görelim kısa sürede tamamlayalım istedik. Burayı o süreç içinde ziyaret ederek talepleri aldık. Düzce’mizde her şeyin en güzelini hemşehrilerimiz ile buluşturma amacımızdan bir gün bile sapmadık. Merkezde bulunan eski pazaryeri gerçekten Düzce’ye hiç yakışmıyordu. Orayı gördüğümde arkadaşlarıma ‘burayı yenileyelim’ diyordum. Önümüzde iki seçenek vardı; ya mevcut pazaryerinin yerine yapacaktık ya da boş bir yere yaparak kimseyi mağdur etmeden taşınmayı sağlayacaktık. Biz ikincisini tercih ettik ve yeni yapıyı buraya inşa ettik. Merkezdeki kavşaktan uzaklaştırdık ve trafik sıkışıklığını bitirdik. Burası 5 bloktan oluşan 7 bin metrekare kapalı alan içinde bütün altyapısı tamamlanmış şekilde inşa edildi. Ayrıca kendi enerjisini üretecek şekilde dizayn edildi. Burası Kocaeli hariç bölgesinin en büyük pazaryeridir. Sadece burası değil, Hamidiye Pazaryeri’nin yapımını da tamamladık. Gelecek hafta da oranın açılışını yapacağız inşallah. Nasıl burada kura ile yer belirlediysek Noter huzurunda bir kura daha yapacağız.

Thumbnail Azi̇zi̇ye Açiliş (7)