Seminerin açılış konuşmasını Cemil Meriç Anadolu Lisesi Müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit yaparak, seminerin öğrencilere insani özellikler bakımından hayırlar getirmesini temenni etti.

Gerçekleşen açılış konuşmasından sonra bilgi ve deneyimlerini paylaşmak için kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi  Çocuk ve Gençlik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Hamza Aktaş; toplumsal, bireysel, psikolojik, bilişsel ve duygusal yönüyle insanı ele aldıktan sonra adab-ı muaşeret ve nezaketin insanın hayatında ne anlama geldiğini ve önemini vurguladı.

06742107-a47f-4ef8-8a9a-084d5d570078

Seminerin ilerleyen aşamalarında; “Selamlaşma Adabı”, “Sofra Adabı”, “Büyüklere ve Küçüklere Karşı Adab”, “Telefon ve Sosyal Medyada Adab” ve “Okul, Öğretmen ve Öğrenci Arkadaşları Arasında Adab” hakkında örnekler üzerinden bilgiler veren Doç. Dr. Aktaş, katılımcılarla birlikte “Adab-ı Muaşeret ve Nezaket” kurallarının gösterildiği uygulamalarla seminere son verdi.

Seminer sonunda Cemil Meriç Anadolu Lisesi Müdürü Dursun Ali Yazuzyiğit, Merkez Müdürümüz Aktaş'a yaptığı başarılı çalışmalar ve sunumu için teşekkür belgesi takdim etti.

TESİSLERDE HAFTA SONU YOĞUNLUĞU TESİSLERDE HAFTA SONU YOĞUNLUĞU

db9dc2cd-5a74-4551-9fc4-4ffcc700b2af

Editör: Haber Merkezi