Haberimize taraflı ve asılsız diyerek başladığı sonra da haberi doğruladığı, böyle bir görüşme olduğunu ama reddettiğini ifade etti.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ HIZ KAZANDI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ HIZ KAZANDI

Sonsöz Hikaye 2024 05 22T161024.966

Tüysüz " Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki ben hiç bir zaman bir arayış icinde olmadım . İYİ Partinin bir üyesiyim. Kurucu  genel başkanımız partiyi kurduktan 1 gün sonra Cv'mi bizzat kendisine teslim ettim. İlk üyelerden biriyim. Partimizin belediye başkan adayını tasvip edip etmemek tamamen benim kişisel görüşümdür.

Zafer Partili yetkililer ile bir görüşme yapıldığı doğrudur. Benim bilgim ve dahlim olmadan , düşüncem sorulmadan bir dostumuz tarafından  ismim Zafer Partisi il başkanlığı için Zafer Partili yöneticilere teklif edilmiştir. O dostumuz daha sonra benimle iletişime geçerek süreç hakkında bilgi vermiş, il başkanlığı için benim ismimi  önerdiğini, Zafer Partili yetkililerin bundan memnuniyet duyduğunu,  bana teklif getirilmeden önce genel merkezden de onay alındığını ifade etmiştir.  

5908Cd8B 728D 4C76 A91C B3D8216A2E52

Tüm bu süreç benim bilgim dışında,  bana danışılmadan gelişmiş olmasına rağmen dostumuzun ricası üzerine Zafer Partili yöneticiler ile nezaketen bir görüşme yaptık.  Eşimin ve o dostumuzun da bulunduğu görüşmede tarafıma Zafer Partisi Düzce il başkanlığı görevi teklif edilmiş ve tarafımca kabul edilmemiştir. Haberinizde ifade edildiği gibi devam eden bir süreç yoktur. Ben İYİ Partinin bir mensubuyum ve siyasi mücadelemi aynı Parti çatısı altında devam ettirme kararlılığı ve iradesine sahibim. Teveccühleri için Zafer Partili yöneticilere çok teşekkür ederim. Bana yerel seçimlerde de belediye başkan adaylığı için 2 partiden teklif geldi.  Bu teklifleri de kabul etmedim. Siyaset sahnesinde tercih edilen olmak benim için ve her siyasetçi için mutluluk verici bir şeydir. Siyasi hayatıma kurucuları arasında yer aldığım İYİ Partide devam ediyorum. Değerli editor, süreç tamamı ile bu şekilde gelişmiş olup yanlış anlama, anlaşılmalara mahal vermemek için, açıklamalarım doğrultusundaki bu metninin haber sitenizin ilk sayısında, yetişmez ise bir sonraki sayısında yayınlanmasını rica eder, yayın hayatınızda başarılar dilerim. Aslıhan Akbal TÜYSÜZ.  Millet İttifakı Milletvekili Adayı" ifadelerini kullandı.

F5A49C4E F5D3 4Aec B7A4 E8Bb31A76Fdc

Editör: Haber Merkezi