Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile ‘Temiz Şehir Düzce’ çatısı altında atılan adımların en başında gelen girişimlerden biri olan Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi, önemli bir görevi ifa etmeyi sürdürüyor.

YEMENİCİ'DEN  KENTSEL DÖNÜŞÜME YÖNELİK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR GELDİ YEMENİCİ'DEN KENTSEL DÖNÜŞÜME YÖNELİK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR GELDİ

thumbnail_tesisi dış (2) Kurulduğu 2021 yılından bugüne Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği doğrultusunda tıbbi malzeme kullanımı gerçekleştirilen tüm kurum ve kuruluşlardan lisanslı araçlarla toplama ve taşıma sistemi oluşturarak en iyi teknolojilerden biri olan Otoklavla Sterilizasyon yöntemi ile atıkların bertaraf edilmesini sağlayan tesis, 2023 yılında da görevini başarılı şekilde yerine getirdi.

thumbnail_tıbbi atık ve sterilizasyon tesisi (1) 1 Ocak -31 Aralık 2023 tarihleri arasında sağlık kuruluşlarından kaynaklanan tıbbi atıkların kanun ve yönetmeliğe uygun lisanslı araçlarla ve hizmet içi eğitime tabi tutulmuş personellerle toplanmasını sağlayan tesiste toplam 730 ton atığın bertaraf edilmesi sağlandı.

thumbnail_tıbbi atık ve sterilizasyon tesisi (4)

Editör: Haber Merkezi