Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün mega projeleri arasında yer alan içme suyuna yönelik olarak, hem şehrin artan su ihtiyacını gidermek, hem de şebeke kaynaklı sorunları kökünden çözmek üzere çalışmalar sürüyor.

Düzce’nin 50 yıllık su ihtiyacını garanti altına almak üzere Devlet Su İşleri eliyle yürütülen proje ile şehrin içme suyu kaynaklarını oluşturan Beyköy’deki Uğur ve Bıçkı dereleri üzerinde tesis inşaatları devam ederken, İller Bankası kaynakları ile yürütülecek olan proje de ihale aşamasına geldi.

DR. FARUK ÖZLÜ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI DR. FARUK ÖZLÜ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Thumbnail Whatsapp Image 2024 06 25 At 20.54.11

İçme suyu şebekesinin yenilenmesini ve 30 bin m3 kapasiteli bir su deposu yapılmasını öngören projenin son durumunu görüşmek üzere Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında, Başkan Yardımcısı Okan Kaltu, Beltaş Genel Müdürü Üzeyir Yiğit, Fen İşleri ve Su Kanalizasyon Müdürü Fatih Yalçın ile birim personellerinden Taner Yörük ve Aydın Otlu’nun katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, ihale aşamasına gelen 45 milyon Euro’luk yatırım ile ilgili istişarelerde bulunularak, ihaleden sonraki sürece ilişkin planlamalar yapıldı.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 06 25 At 20.54.11 (2)

Şebekenin yenilenmesi ile birlikte hem kamu zararına neden olan kayıp-kaçak önlenecek ve şebeke tamir masrafları ortadan kalkacak, hem de vatandaşlar güvenli içme suyuna kavuşmuş olacak.

Editör: Haber Merkezi