Toplantıda, 2024 yılı fındık rekolte tahmin çalışmalarının planlanması ve uygulama süreci detaylı olarak ele alındı. Rekolte hesabında kullanılan değerlerin her bir rekolte bahçesi için ayrı ayrı belirlenmesi konusunda titizlikle çalışılacağı vurgulandı.

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ

Toplantıda konuşan Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, “Düzce ili olarak, fındık üretiminde önemli bir yere sahibiz. Fındık rekolte tahmin çalışmalarımız, ilimizdeki ilgili tüm kurum ve kuruluşların iş birliği ile yürütülmektedir. Bu çalışmalar kapsamında, belirlenen fındık bahçelerinde örnekleme metodu ile çotanak sayımı yaparak rekolte tespiti gerçekleştiriyoruz" dedi.

Snapinsta.app 448276027 1164360247930127 4640215711871516152 N 1080

Uzun, rekolte tahmin çalışmalarının sağlıklı yürütülebilmesi ve doğru sonuçların elde edilebilmesi için Düzce'de tek bir komisyon kurulduğunu ve bu komisyonun ilimizdeki tüm ilçelerde çotanak sayımı yapacağını belirtti. Ayrıca, komisyon üyeleri tarafından fındık rekolte tahmini konusunda eğitim almış, bölgeyi ve fındık çeşitlerini iyi tanıyan deneyimli teknik personellerin seçildiğini ifade etti.

Esra Uzun, toplantının verimli geçtiğini ve 2024 yılı için doğru ve güvenilir rekolte tahmini yapılması adına tüm komisyon üyelerinin özveri ile çalışacaklarını dile getirdi.

Uzun ayrıca, “2024 yılı fındık üretim sezonunun tüm çiftçilerimiz için hayırlı ve bereketli geçmesini temenni ediyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi