thumbs_b_c_bd98734149ca32c30586f67a0d8ca1b9Düzce' de sürecin başlamasına sayılı günler kaldı. Düzce Merkez'de İyi partiden aday olan Eski Ak Parti Belediye Başkanı Mehmet Keleş te iddialı, çekişmeli bir seçim olacağı konuşuluyor..
Ak parti bu dönem halka yakın, kendi oy potansiyeli olan, vizyoner ve genç adaylarla seçime girmeyi planlıyor.  Recep Tayyip Erdoğan'ın Düzce Belediye Başkanı adayı olarak kimi göstereceği merakla bekleniyor.

Yüksek Seçim Kurulu ve Ak Parti'de yerel seçim için süreç hızlandı. Yüksek Seçim Kurulu'ndan edilinen bilgilere göre Kamu görevlileri 1 Aralığa kadar istifa etmiş olması gerekiyor. Ak Parti'den alınan bilgilere göre adaylık başvurularının Kasım ayının ilk haftasında yapılması planlanıyor. Aday temayüllerinin Kasım’ın üçüncü haftasında yapılması öngörülürken, Ankara ve İstanbul için Cumhurbaşkanının dar bir kurmay kadrosunun ayrı bir çalışma yürüteceği ifade edildi. Tüm bu süreçler devam ederken, bir yandan da Türkiye genelinde kapsamlı bir anket çalışması yapılacak. 

Erdoğan, “Doğru adaylar, yük olan adaylar değil, yük alan adaylar belirleyin. Doğru adayları tespit edin. Onun adamı, bunun adamını değil halkın adamını seçin. Bölgesinde sevilen, ilini, ilçesini iyi tanıyan isimler belirleyin. Kendi yönetimimizdeki belediyelerde de seçimi çok daha yüksek oranla kazanmak mecburiyetindeyiz"diyerek teşkilatlardan beklentilerini ifade etti. 

Düzce'den çıkacak aday adayları ve Erdoğan'ın istediği gibi kriterlere uyan hangi ismin belediye başkanı adayı olacağı merakla bekleniyor. Ak Parti bir önceki seçimde kaybettiği ilçeleri de kazanarak ön plana geçmeyi hedefliyor, Ak parti de ilçeler de aday adayı bolluğu yaşanacak mı ?
İyi partiden aday olan Eski Ak Parti Belediye Başkanı Mehmet Keleş'te iddiasını korumaya devam ediyor mu ? , sürpriz aday adayları var mı ? bütün soruların cevabı Aralık ayında  cevabını bulacak.