Düzce merkeze yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan 2 bin nüfuslu Yeni Taşköprü Köyü mahalle olmak üzere harekete geçti. Düzce’nin en kalabalık nüfusa sahip köylerinden biri olan Yeni Taşköprü Köyü’nün sakinleri, Köy Muhtarı Ahmet Kılıç’ın düzenlediği toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Başkan Vekili Ali Dilber ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden de katılım sağladı.

Düzce’nin yeni mahallelerinden Mamure ve Ozanlar’a da komşu olan Yeni Taşköprü Köyü halkı, doğalgaz başta olmak üzere belediye imkanlarından yararlanmak istediklerini ifade ederek, taleplerini Başkan Özlü’ye ilettiler.

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN BABALAR GÜNÜ MESAJI BAŞKAN ÖZLÜ'DEN BABALAR GÜNÜ MESAJI

Toplantıda kalabalık topluluğa hitap eden Başkan Özlü ise, belediye hizmetlerinden söz ederek, yeni mahalle olan yerleşim alanlarında uygulayacakları ‘şehir konforunda köy’ konseptini anlattı.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 05 17 At 22.08.00 (2)

Şehirde olan tüm hizmetlerin burada da olacağını ifade eden Özlü, “Mahalle olduğunuz gün düzenli otobüs seferleri koyacağız. Saat başı araba olacak. Çöp konteynırları koyacağız ve haftada 2 defa çöpleri toplayacağız. Doğalgaz da bağlanacak. Şehirde ne varsa burada da olacak. Ben köy vasfına halel gelmemesinden yanayım. Tarlalarımızı koruyacağız, insanlar ekip biçecekler. Belediyenin bir mahallesinde horozun ötmesinden komşu rahatsızsa ve şikayet ederse, bizim zabıta gelir ceza keser. Ancak köyde horoz da, at da olur. Şehir konforunda köy konseptinde bunu engelleyeceğiz. Horozu var diye adama ceza kesilmeyecek. İneği varsa ahır yapamazsın demeyeceğiz. Bu konsepti oturtmaya çalışıyoruz. Ancak belediyenin de bazı kuralları vardır. Şehir olduğunuz zaman emlak vergisi gibi bazı yükümlülükleriniz de olacak. Onları da bilelim. Şehre dahil olup olmamak sizin kararınız” şeklinde konuştu.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 05 17 At 22.08.02

“Biz sizlere hizmet etmeye hazırız” diyen Özlü, “Hep beraber bu süreci yürütelim ve referandum sürecini başlatalım, oylama yapalım. Özellikle hanım kardeşlerimiz doğalgaz için mahalle olmak istiyor. En kısa sürede hanım kardeşlerimize doğalgazı getirelim” ifadelerini kullandı

Editör: Haber Merkezi