23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makam koltuklarına çocuklar geçti. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü makamını, temsili olarak Cumhuriyet İlkokulu 4C sınıfı öğrencisi Ali Güneş’e bıraktı. Başkan Yardımcısı Burçin Sarıcan’ın makamda karşıladığı Güneş, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında, “Öncelikle herkesin ve bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Bizlere bugünü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum” dedi.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 04 22 At 11.07.53 (1)

DR. YILMAZ'IN 17 MAYIS DÜNYA HİPERTANSİYON GÜNÜ MESAJI DR. YILMAZ'IN 17 MAYIS DÜNYA HİPERTANSİYON GÜNÜ MESAJI

Temsili başkanın ilk talimatı ise okulunun eksiklerinin giderilmesine yönelik oldu. Park ve Bahçeler Müdürü Mücella Öztürk ile telefon bağlantısı kuran Ali Güneş, çöp kovası sayısının artırılmasını, okul bahçesinin peyzaj düzenlemesinin yapılmasını ve oturma bankları konulmasını istedi. Öztürk, talimatın yerine getirileceğini ifade etti.

Ziyaretin sonunda Başkan Yardımcısı Burçin Sarıcan, tüm dünya çocuklarının ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını’ kutlayarak, Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ali Güneş’e çeşitli hediyeler takdim etti.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 04 22 At 11.07.50 (1)

EKİPLER TALİMATLARI ANINDA YERİNE GETİRDİ

Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna temsilen oturan Ali Güneş’in talimatları üzerine hemen harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet İlkokulu’na gitti. Okul bahçesindeki eskiyen oturma banklarını sökerek yeni banklar yerleştiren ekipler, getirdikleri mevsimlik çiçekleri de dikerek okul bahçesini güzelleştirdi. Ayrıca okul bahçesine yeni çöp kovaları da konuldu.

TEMSİLİ VALİ BELEDİYEYE TALİMATLAR VERDİ

Öte yandan Düzce Valisi Selçuk Aslan’ın makamına oturan 23 Nisan İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Elif Su Tanay, Başkan Yardımcısı Burçin Sarıcan’ı arayarak bazı talimatlar verdi. Tanay, belediye tarafından imkanı olmayan çocuklar için sinema, tiyatro ve gezi gibi etkinlikler düzenlenmesini, mahallelere oyun parkları ve kütüphaneler açılmasını isterken, Başkan Yardımcısı Sarıcan talimatların yerine getirileceğini ifade etti.