Çocuklara küçük yaşlardan itibaren trafik bilincinin aşılanması amacıyla Düzce’de kurulan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda trafik kuralları uygulamalı ve teorik eğitimlerle öğretiliyor. Melensu Park içerisindeki 10 dönümlük alanda kurulu bulunan eğitim parkı, Gölormanı Ortaokulu öğrencilerini ağırladı.

MOBİL SAĞLIK TARAMALARINA AYDINPINAR KÖYÜ İLE DEVAM EDİLDİ MOBİL SAĞLIK TARAMALARINA AYDINPINAR KÖYÜ İLE DEVAM EDİLDİ

Thumbnail Trafi̇k Eği̇ti̇mi̇ (9)

Trafik eğitim odasında jandarma ekipleri tarafından verilen eğitimde, trafik kuralları hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler, ardından ise eğitim parkurunda pedallı gokart araçlarını kullanarak edindikleri bilgileri uygulamalı eğitimlerle pekiştirdiler.

Öğrencilere, trafik kurallarına uygun durma, duraklama ve park etme yöntemleri, uyulması gereken manevra kuralları, güvenli takip mesafesi, emniyet kemerinin önemi, trafik levhalarının ve yol işaretlerinin anlamları, trafik ışıklarında sürücü ve yaya olarak davranış metodları hakkında bilgiler sunuldu.

Gokart bisikleti ile eğlenceye dönüşen ve 20 öğrencinin katıldığı eğitimler sayesinde, çocuklar hem bilinçlendi, hem de trafik kurallarını öğrendi.

Thumbnail Trafi̇k Eği̇ti̇mi̇ (3)