Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı BELMEK ve Düzce Kent Konseyi işbirliğinde devam eden ‘Evlilik Okulumahallelere taşındı. Karaca Hacımusa Mahallesi’nde düzenlenen eğitimde, katılımcılara Uzman Psikolog Dr. Ersan Şimşek tarafından iletişimi daha sağlıklı yönetebilme, olası sorunlar karşısında problem çözebilme becerilerini geliştirme ve mutlu kalabilmenin yollarına dair bilgiler verildi. Aile birliğinin devamlılığının esas alındığı ücretsiz eğitimlerde, kadınlardan gelen sorular da yanıtlandı.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 05 02 At 11.56.47 (2)

ERSAN ŞİMŞEK: ÇOK DOĞRU BİR İŞ YAPTIĞIMIZA İNANIYORUZ

Psikolog Ersan Şimşek, Düzce’nin boşanma oranı olarak Türkiye’de 3. sırada yer aldığını ifade ederken, aileyi ayakta tutacak ve güçlendirecek kurumsal çalışmalar olmadığını, aksine aileyi yıkacak ve toplumun temel değerlerini sarsacak çok fazla uyaran olduğunu kaydetti. Bu noktada “Evlilik Okulu”nun çok önemli bir eğitim olduğunu kaydeden Şimşek, “Düzce Belediye Başkanımızın ve Düzce Belediyesi’nin teveccühleri de bu noktada çok güzel. Çok doğru bir iş yaptığımıza inanıyoruz” dedi.

Evlilik süreci ile ilgili farkındalık oluşturarak topluma katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Evlilik Okulu”nun 1 yılı aşkın süredir devam ettiğini kaydeden Şimşek, yüzlerce insanın bu eğitimden faydalandığını söyledi. Gelinen noktada vatandaşların da teveccühünün arttığını gözlemlediklerini ve bundan memnuniyet duyduklarını ifade eden Şimşek, “Bugün de Karaca Hacımusa Mahallesi sakinleri ile bir araya geldik. Sadece mahalle sakinleri değil, dışarıdan bunu duyup, heyecanla gelen insanlar olduğunu da gördük ve bu da bize ne kadar güzel ve doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Temel noktamız mutlu olmak değil, mutlu kalmaktır. Amacımız burada evlilik ve evlilik süreci ile ilgili farkındalık oluşturmak ve bu anlamda topluma katkı sağlamak” ifadelerini kullandı.

Thumbnail Whatsapp Image 2024 05 02 At 11.56.46

ÇOÇUK ANNELER ÇOÇUK ANNELER

Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilirken, eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşların kayıt olmak ve bilgi almak üzere 0380 514 25 44 ve 0380 523 88 33 numaralı telefonları arayabilecekleri belirtildi.