ÇİLİMLİ'DE GELECEĞE YÖNELİK TARIMSAL ADIM: SİYAH İNCİ - SİYAH PİRİNÇ PROJESİ ÇİLİMLİ'DE GELECEĞE YÖNELİK TARIMSAL ADIM: SİYAH İNCİ - SİYAH PİRİNÇ PROJESİ

"29 Mayıs 2024 tarihinde ilimizde bulunan Düzce Merkez Azmimilli Ortaokulunda çocuklar arasında meydana gelen olay kamuoyunda büyük bir tepki yaratmıştır. Bu tür şiddet olayları toplumun huzurunu ve güvenliğini tehdit eden ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.
Her ne kadar mültecilerin zor koşullardan kaçarak ülkemize sığındıkları gerçeği göz ardı edilemezse de, bu onların yasalar karşısında dokunulmaz oldukları anlamına gelmemelidir. Toplumun her bireyinin hangi etnik kökenden gelirse gelsin hukuka saygı göstermesi ve toplumsal normlara uygun davranması gerekmektedir. Özellikle çocukların ve gençlerin eğitim gördükleri okullarda güvenli bir ortamın sağlanması, hem aileler hem de toplum için büyük bir öneme sahiptir.
Okul sıralarına kadar inen bu şiddeti engellemek için çocuklarımızın haklarından haberdar edilmesi gerekmektedir. Çocuklarımızın şiddet karşında sessiz kalmamaları gerektiği, ailelerine, öğretmen ve okul idarelerine bildirmeleri gerektiği öğretilmelidir.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak ve parti politikamız gereğince; gerekli alt yapılar sağlandıktan ve yaşanabilir kentler oluşturulduktan sonra ırkçılık, ayrımcılık yapmadan ve kimseye düşmanlık beslemeden tüm göçmenleri, sığınmacıları Suriyelilerden başlayarak 2 yıl içerisinde kendi ülkelerine geri göndermekte kararlıyız.
Ülke genelinde yaşanan şiddet problemleri ve sığınmacı problemi ile ilgili gerekli önlemlerin ve tedbirlerin alınmasını istiyoruz.
Sayın Düzce Valimiz ve Emniyet güçlerimiz ile birlikte yaşanan bu olayın takipçisi olacağız."

Sinan DOĞAN
CHP Düzce Merkez İlçe Başkanı

Editör: Haber Merkezi