Mavi Marmara, İHH İnsani Yardım Vakfı ile Free Gaza Movement ve Viva Palestina'nın önderliğinde düzenlenen yardım kampanyasının bir parçası olarak yola çıkmıştı. Ancak İsrail donanması, gemiye sabaha karşı saldırarak birçok masum insanın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden oldu.

ÇİLİMLİ'DE GELECEĞE YÖNELİK TARIMSAL ADIM: SİYAH İNCİ - SİYAH PİRİNÇ PROJESİ ÇİLİMLİ'DE GELECEĞE YÖNELİK TARIMSAL ADIM: SİYAH İNCİ - SİYAH PİRİNÇ PROJESİ

Saldırıda hayatını kaybedenler arasında, çeşitli yaşlardan ve farklı mesleklerden insanlar vardı. İnsan hakları savunucuları, yardım gönüllüleri ve gazeteciler, İsrail'in saldırısında yaşamını yitirenler arasındaydı. Ancak bu acı olay, sadece kayıplarla değil, adalet arayışıyla da anıldı.

382656 539713022

Türkiye'de ve dünyanın çeşitli bölgelerinde, Mavi Marmara saldırısının kurbanları anıldı ve adalet talep edildi. İsrail'in bu olayla ilgili sorumluluğunu kabul etmesi ve faillerin yargılanması için uluslararası toplumda sürekli bir çağrı yapıldı.

Mavi Marmara saldırısının 14. yıl dönümünde, hayatını kaybedenlerin anısına düzenlenen etkinlikler ve anma törenleri, adaletin sağlanması ve benzer trajedilerin bir daha yaşanmaması için bir vesile oldu. Ancak hala adaletin sağlanamamış olması, bu acı olayın yaralarının hala tazeliğini koruduğunu gösteriyor.

Thumbs B C 3047C9Ffd3F3657Eae97C1Afd688C77E

Mavi Marmara saldırısının 14. yıl dönümünde, kaybedilenleri anıyor ve adalet talebini yineliyoruz.

Haber: Sena Bozkurt

Editör: Haber Merkezi