DÜZCE'DEN BAYRAM DÖNÜŞÜNDE 90 BİNDEN FAZLA ARAÇ GEÇTİ DÜZCE'DEN BAYRAM DÖNÜŞÜNDE 90 BİNDEN FAZLA ARAÇ GEÇTİ

Programa; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Protokol üyeleri, öğretim üyeleri ile davetli misafirler ve öğrenciler katılım sağladı.

Konser öncesi bir konuşma gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şule Çeviker Ay, Dünya Kadınlar Günü’nün öneminden bahsederek Kadınların hayatın her alanında eşit olması gerektiğine işaret etti. Türkiye’de kadın orkestralarının fazla olmadığını vurgulayarak bu programa özel orkestra kurulduğunu sözlerine ekledi.

Fa8817A1 57Ae 4A81 95C8 723Da4E89032

Beş ilden ve sekiz kurumdan orkestra üyelerini bir araya getiren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dolunay Akgül Barış ise yaptığı konuşmada, Düzce’de böyle bir etkinliğe katılıyor olmanın ayrı bir mutluluk verdiğini dile getirdi. Dünya Kadınlar Günü için farklı üniversitelerden bir araya geldiklerini ifade eden Barış, sanatı ve müziği sevdikleri için bu orkestranın kurulmasından büyük onur duyduklarını dillendirdi.

157317A3 7F9B 4284 944F 11D410931570

 Açılış konuşmalarının ardından Savaş İncirlioğlu’nun direktörlüğünde, Nilgün Sazak, Gül Yıkılmaz ve Buse Ustaoğlu’nun solistliğinde gerçekleştirilen konser, ilgi ve beğeni ile takip edildi. Oldukça başarılı bir sahne performansı sergileyen solistler ve orkestra üyeleri, Dünya Kadınlar Günü kapsamında müziğe zarif bir dokunuş gerçekleştirdi.

Programın kapanışında konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Dünya Kadınlar Günü’nün önemine değinerek orkestranın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Valisi Selçuk Aslan ise, bu değerli ve anlamlı gün vesilesiyle kadın orkestrasını Düzce'de ağırlamaktan büyük keyif duyduklarını belirterek şimdiden tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

C21F8A85 B9Cd 42Da Aa01 99Dec1916F23

Konserin sonunda Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir tarafından Düzce Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Şule Çeviker Ay, Savaş İncirlioğlu, Nilgün Sazak, Gül Yıkılmaz ve Buse Ustaoğlu ile orkestra üyelerine teşekkür belgesi takdim edildi.

55804Ab3 D638 4931 Bc66 F98F2B9Ade7E