Düzce Belediyesi tarafından vatandaşların talepleri de dikkate alınarak yenilenen parklar, daha kullanışlı hale getiriliyor. İlgili birim müdürlüklerinin ortak çalışmaları ile Kent Park ve Melensu Parkın ardından, şehir merkezinin en büyük yeşil alanlarından olan Millet Bahçesinde de bakım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

DR. FARUK ÖZLÜ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI DR. FARUK ÖZLÜ’DEN 15 TEMMUZ MESAJI

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz ay ahşap oturma alanları ve beton yürüyüş yolları onarılan Millet bahçesinde, sıra çocuk oyun alanına geldi. 945 m2 alana sahip parkta yürütülen çalışma ile toprak olan zemin kauçuk ile kaplanacak, çocuk oyun grupları da sil baştan yenilenecek.,

Thumbnail Onarım Çalışmaları (3)

Parkta doğa ile örtüşen renk temasına sahip kaydıraklı oyun grubu, dino tahterevalli, yaprak salıncak, tulumba salıncak, satranç masası, ağaç tırmanma, ip yılan denge, yılan denge, ip tırmanma ve kaplumbağa bank yer alacak. Ayrıca diğer parklardan farklı olarak aktivite panolarının yer aldığı labirent de kurulacak. Çocuklara ilgi çekici ve teşvik edici aktiviteler sunan eğitici ve öğretici oyun panoları, çocukların algı ve hareket gelişimleri, bilişsel gelişimleri, duygusal gelişimleri gibi genel becerileri kazanmalarına ve pekiştirmelerine katkı sunacak.

Thumbnail Onarım Çalışmaları (2)

Çalışmalar nedeniyle kapatılan millet bahçesi çocuk oyun alanı, geçici süreyle hizmet veremeyecek.

Editör: Haber Merkezi