Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 18. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni’ne; Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, protokol üyeleri, öğretim üyeleri ile öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Ü2

“Kuruluşundan Bugüne Başarı Hikayesi Yazmaya Devam Ediyor”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Üniversitemizin kuruluşundan bugüne başarı hikayesi yazmaya devam ettiğini belirterek sözlerine başladı. Türkiye Yüzyılı vizyonu sorumluluğuyla Üniversitemizin, gerek sosyal bilimler ve gerekse fen bilimleri alanında öncü projeler yürüttüğünü ifade eden Rektörümüz,  Üniversitemizin kuruluşundan bugünlere gelmesinde emekleri olan tüm mensuplarımıza teşekkür etti.

“Yeni Nesil Üniversite Olarak Sistemli, Planlı ve Kararlı Şekilde Çalışmalara Devam Edeceğiz”

GÜMÜŞOVA BELEDİYE BAŞKANI KENAN SÜBEKÇİ GÖREVİ DEVRALDI GÜMÜŞOVA BELEDİYE BAŞKANI KENAN SÜBEKÇİ GÖREVİ DEVRALDI

Yeni nesil üniversite olarak sistemli, planlı ve kararlı bir şekilde çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Düzce Üniversitesi Rektörü , mensuplarımızın ve paydaşlarımızın katkılarıyla hizmette ve kalitede başarı çıtasını yükselteceklerini vurguladı.

“Düzce Üniversitesi Ulusal ve Uluslararası Sıralamalarda Her Geçen Gün Yükselişini Sürdürüyor”

Konuşmasının son bölümünde Düzce Üniversitesi ; tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımları, bilimsel yayınları, projeleri ve başarıları gibi birçok başlık altında detaylı bilgiler paylaşan ve değerlendirmelerde bulunan Düzce Üniversitesi Rektörü , Üniversitenin ulusal ve uluslararası sıralamalarda her geçen gün yükselişini sürdürdüğüne dikkat çekti. Üniversitemizin; enerji alanında Türkiye’deki üniversiteler arasında birinci, “Ormancılık ile Endüstri ve İmalat Mühendisliği” alanlarında da ikinci sırada yer alarak gurur verici sonuçlar elde ettiğini belirtenDüzce Üniversitesi Rektörü , mensubu olmaktan gurur duyduğu Düzce Üniversitesi  18. kuruluş yıl dönümünün hayırlı olmasını temenni etti.

“Kendi Grubunda En Rekabetçi, En Dinamik ve En Başarılı Üniversite”

Konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Valisi Selçuk Aslan, tarihi mazisi 1976 yılına dayanan Düzce Üniversitesi'nin ; 30 bin öğrencisi, 3 bine yakın akademik ve idari personeli, 13 fakültesiyle devasa bir kuruma dönüştüğüne işaret etti. Düzce Üniversitesi'nin  kendi grubunda en rekabetçi, en dinamik ve en başarılı üniversite olmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Selçuk Aslan, çalışmalarıyla ülkemizin gelişmesine katkı sunan Üniversitemizin ulu bir çınara dönüşeceğini sözlerine ekledi. Dünya ile rekabet edebilmek için ilmi ve akademik bilgiyi geliştirmenin önemi üzerinde duran Düzce Valisi Selçuk Aslan, Türkiye Yüzyılı vizyonunun tamamlayıcısının üniversiteler olduğunu söyleyerek Üniversitemizin 18. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Ü3

Açılış ve protokol konuşmalarının sonrasında Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğretim elemanlar ve öğrencilerin icra ettiği Türk Müziği Dinletisi gerçekleştirildi. Birbirinden değerli eserlerin seslendirildiği müzik dinletisi, katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle takip edildi.

Program kapsamında Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yusuf Parlak’ın eserlerinden oluşan Ebrû Sergisi ile geleneksel el yapımı kağıt üretimi workshop etkinliği de gerçekleştirildi. Sergi, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ve protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi.

Yaptıkları başarılı akademik çalışmalarla,  Akademik Başarı Ödülü, Atıf Ödülü, Proje Ödülü, Patent Ödülü, İnovatif Tez Ödülü ve Prestij Ödülü almaya hak kazanan öğretim üyelerimize belge takdimiyle devam eden “Üniversitemiz 18. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni”, yeni unvan alan öğretim üyelerimize akademik cübbelerinin giydirilmesi ile sona erdi.